Usługi

Pozasądowe odzyskiwanie długów

Windykacja jest złożonym procesem, w którym ostrożność i wyczucie grają niezwykle ważną rolę. Dobrze przeprowadzona ułatwia odzyskanie należności i długów oraz nie pogarsza relacji z kontrahentami.

Z tego względu najkorzystniejszym rozwiązaniem jest windykacja pozasądowa. Angażowanie sądu w większości przypadków sprawia, że relacje między przedsiębiorcami lub przedsiębiorcą i klientem indywidualnym ulegają pogorszeniu. Odzyskiwanie należności poza sądem jest natomiast szansą na polubowne rozwiązanie sprawy i utrzymanie dobrych kontaktów.

Przeprowadzony w 2017 roku przez Intrum Justita Europejski Raport Płatności pokazuje, że płatności po terminie są szczególnym problemem także dla wielu polskich przedsiębiorstw. Zgodnie z raportem ponad połowa polskich firm spotyka się z opóźnieniami regulacji długów, natomiast aż 45 procent przedsiębiorców uważa, że opóźnienia w płatnościach są wynikiem celowych działań kontrahentów. Rozwiązaniem może być uchwalenie bardziej restrykcyjnych aktów prawnych, na tę chwilę pozasądowe odzyskiwanie długów wydaje się jednak rozwiązaniem najkorzystniejszym.

Nasza agencja przeprowadza odzyskiwanie należności dla firm z Torunia oraz okolicznych miast i miejscowości. Nasi klienci mogą liczyć na szybkie, zdecydowane działanie oraz mogą mieć pewność, że windykacja będzie przeprowadzona tak, by nie pogorszyła kontaktów z kontrahentem.

Zobacz również

Card image cap

Ile kosztuje detektyw i dlaczego tak drogo?

Czytaj dalejlupa

Aktualności:

obraz wpisu

Ile kosztuje detektyw i dlaczego tak drogo?

obraz wpisu

7 najczęstszych błędów przy wyborze detektywa

obraz wpisu

Rozejrzyj się wokół siebie