Aktualności

Toksyczny związek – objawy i temperatura wrzenia.

Rozwód z orzeczeniem o winie powody – przemoc.

Wiele osób doświadcza w swoim życiu momentu bolesnej refleksji na temat relacji z partnerem. Najtrudniej jest przyznać przed samą sobą, że nadszedł czas wymagający gruntownych zmian.

Zachęcamy do zapoznania się ze słowami kobiety nieświadomej, że jej związek zmierza w złą stronę. Krótki komentarz pod listem przybliża powagę problemu. Jesteśmy tu, by Ci pomóc.

Przemoc w związku przybiera różne oblicza 

Jakiś czas temu poznałam faceta… Chociaż w tym wypadku powinnam raczej mówić o „mężczyźnie”. To słowo zdecydowanie bardziej pasuje do opisu mojego partnera. Mimo że jest niewiele ode mnie starszy, to cechuje go niespotykana dojrzałość. Zapewnia mi poczucie bezpieczeństwa, ale to oczywiście nie wszystko!

Dzięki temu, że mój ukochany rozumie mnie i docenia, czuję się szczęśliwa! Poważnie traktując moją pracę i zainteresowania, stanowi dla mnie niesamowite wsparcie. Powiedział, że jestem piękna i rozkwitam w naszym związku. Faktycznie tak się czuję.

Nieustannie o nim myślę. Chciałabym móc go obdarzyć takim szczęściem, jakim on obdarza mnie! Sen z powiek spędzają mi jedynie nasi wspólni znajomi. Czasami sądzę, że to może przez zazdrość?

Chociaż z drugiej strony podczas dzisiejszego spotkania z przyjaciółmi faktycznie poczułam się nieswojo. Na początku wszystko było w porządku, jednak w pewnej chwili mój ukochany (takie zachowanie zupełnie do niego nie pasuje), zwrócił mi uwagę na rzekomo niestosowny ubiór…

Zapadła niezręczna cisza. Zdezorientowane spojrzenia koleżanek i kolegów nabrały chłodnego wyrazu. Wydawały się mówić: ostrzegaliśmy cię przed nim. A przecież wiem, że on mnie nie chciał urazić! Po prostu mnie kocha i może jest odrobinę zazdrosny. A to przecież urocze, prawda?

Po prostu muszę pamiętać, żeby na następne wypady ze znajomymi, dobierać swoje ciuchy w nieco bardziej przemyślany sposób. Zbyt krótkie spódnice mogę natomiast oddać siostrze. Nie mam zamiaru psuć atmosfery w naszym szczęśliwym związku z powodu takich drobiazgów.

Teraz jednak powinnam założyć drugiego maila. Ostatnio mój partner często przegląda wysłane do mnie wiadomości… Nie mam nic do ukrycia, ale czuję się przez to niezręcznie. Tak jakby została naruszona jakaś intymna część mojego życia…

Wczoraj po powrocie do domu, sprawdził nawet, czy laptop jest ciepły. Pytał w dodatku, czego szukałam w Internecie. Na szczęście usunęłam historię. Nie chcę więcej niepotrzebnych kłótni.

Syndrom gotującej się żaby a wspólne życie…

Francuski pisarz i filozof Olivier Clark zwrócił swego czasu uwagę na ciekawą cechę żab. Otóż płazy te charakteryzują się wyjątkową zdolnością przystosowania swojego ciała do temperatury otoczenia. Jednak tolerancja zwierzęcia stanowi dla niego również śmiertelną pułapkę.

Żaba, zużywając znaczne pokłady energii na dostosowanie się do warunków otoczenia, w pewnym momencie opada z sił. Jest to okres wrzenia wody, w której się znajduje. Na ucieczkę jest już jednak za późno. Płaz znajdujący się w stale podgrzewanym naczyniu nie jest świadomy czekającego go niebezpieczeństwa. W związku z tym pojawiają się pewne znaki zapytania…

Pytanie pierwsze:

  • Co było powodem śmierci żaby?
    • Podpowiedź:
    • Czy wrzątek stanowił przyczynę zagłady zwierzęcia, czy może była to nieświadomość narastającego zagrożenia?

Pytanie drugie:

  • Co jest wspólnym mianownikiem historii dziewczyny z syndromem gotującej się żaby?

Poznaj rozwiązanie zagadki toksycznego związku

Osoba doświadczająca przemocy wpisuje się w szeroko znane zjawisko psychologiczne.  Zobrazowane przykładem ze świata przyrody, mówi o płazie, niepotrafiącym w odpowiednim momencie właściwie zareagować.

Niebezpieczeństwo braku podjęcia odpowiednich środków często grozi osobom podobnym do bohaterki powyższego opowiadania. Każdy człowiek potrzebuje poczucia bliskości, a także bycia docenionym i kochanym. Warto jednak pamiętać, że podstawą związku z drugą osobą jest najpierw akceptacja i miłość do siebie samego/samej!

Jeżeli czujesz, że nasze słowa są Ci bliskie, wiedz, że istnieją osoby zdolne Ci pomóc. Gdy podejmiesz słuszną decyzję dotyczącą poprawy jakości swojego życia, Defenda – Centrum bezpieczeństwa będzie w pogotowiu.

Warto przerwać spiralę przemocy – niekoniecznie od razu fizycznej, również psychologicznej lub emocjonalnej – korzystając przede wszystkim z usług specjalistów, potrafiących wspomóc proces leczenia ran i odzyskiwania sił do dalszego, szczęśliwego już życia. Telefony zaufania oraz pomoc psychologów to rozwiązanie, na które zasługujesz. Pamiętaj, szukanie pomocy nie powinno zawstydzać – jest oznaką siły!

Zapraszamy Państwa do lektury innych artykułów na naszym blogu

Rozwód z orzeczeniem o winie a dowody. Rzeczy, które dobrze znać.

Jakie korzyści daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Zapraszamy również na naszego fanpage na facebooku

 

Zobacz również

Card image cap

Jakie korzyści daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Czytaj dalejlupa

Usługi:

obraz wpisu

Pozasądowe odzyskiwanie długów

obraz wpisu

Detektyw Toruń Bydgoszcz Włocławek

obraz wpisu

Audyt bezpieczeństwa